Breathe Africa
Program Breathe Africa zakłada osiągnięcie trzech celów:
- poprawę jakości kształcenia studentów w zakresie wiedzy o astmie na poziomie uniwersyteckim oraz pracowników służby zdrowia pracujących w przychodniach;
- zwiększenie dostępu do diagnozowania i leczenia astmy, a także do odpowiednich leków przeciwastmatycznych;
- poprawę jakości edukacji pacjentów w zakresie wiedzy o astmie.
Program został wdrożony w czerwcu 2015 roku celem osiągnięcia poprawy w obszarze diagnostyki i leczenia pacjentów z astmą oraz wyników tego leczenia. Do jego głównych założeń należy kształcenie pracowników służby zdrowia oraz zwiększanie dostępu do budowania potencjału medycznego, co stanowi kluczowe założenie strategii odpowiedzialności korporacyjnej oddziału Sandoz. Program stanowi uzupełnienie stawianego przez nas celu, zakładającego wprowadzanie nowatorskich rozwiązań, które mają zapewnić ludziom na całym świecie dostęp do leków wysokiej jakości oraz odkrywanie nowych sposobów przedłużenia i poprawy życia ludzi.
Program Breathe Africa jest dowodem, że firma Sandoz przyczynia się do rozwiązywania określonych problemów związanych z brakiem dostępu, zwiększania dostępu do leków, informacji medycznych oraz budowania możliwości medycznych, a także koncentruje się na konkretnych potrzebach zdrowotnych ubogich społeczności.
- Astma jest znacznym obciążeniem dla pacjentów, ich rodzin i społeczności, w której żyją;
- Choroba objawia się dolegliwościami ze strony układu oddechowego, ograniczeniem sprawności fizycznej i innymi objawami, które mogą wymagać natychmiastowej pomocy medycznej;
- Odsetek dzieci, które cierpią z powodu objawów astmatycznych wynosi 14%;
- 8,6% dorosłych w młodym wieku (18-45 lat) doświadczyło objawów astmy;
- Astma zajmuje czternaste miejsce na liście najpoważniejszych zaburzeń na świecie pod względem zakresu i długości trwania choroby.
Astma to globalna choroba